Jako první recept jsem si pro vás připravil jarní vietnamské závitky. Je to skvělé lehké jídlo, které je ideální pro sportovce. Představivosti se meze nekladou a proto si je můžete naplnit v podstatě čím chcete.

Příprava je 15-45 minut podle zručnosti

Na jarní závitky budete potřebovat:
Rýžové nudle
Rýžové plátky
Čerstvou zeleninu- mrkev a čínské zelí a nebo můžete využít nějakou mraženou, jako já
Surimi (krabí) tyčinky a nebo krevety
sladká chilli omáčka na dochucení

1) Nejprve podle návodu připravíme rýžové nudle. U všech ale stačí přivést osolenou vodu k varu a nechat nudle 3-7 minut uvařit. Poté nudle z cedíme a zchladíme je studenou vodou.

2) Rýžoví plátek položíme na namočenou podložku (prkénko) a z obou stran ho pořádně namočíme, dokud nezačne lehce lepit. Necháme z něho okapat vodu a položíme si ho na další suché prkénko. 

3) Do plátku postupně vložíme rýžové nudle, koupenou zeleninu a nebo nakrájenou čerstvou zeleninu na plátky a v neposlední řadě krabí tyčinku a nebo krevety.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

4) V posledním kroku jarní závitek opatrně zabalíme. Díky lepivosti krásně drží a neodlepí se.

Do mističky si nalijeme chilli omáčku a můžete se pustit do konzumace. Skvělé, chutné a zdravé jídlo máte připravené. Teď už mi nezbývá nic jiného, než vám popřát dobrou chuť.

Autor: Vít Šnopl